CZ SK
 
 
 

FAQ

Čo je Wooky čítačka?

Wooky je elektronická čítačka nášho internetového obchodu  {domain}.
Vďaka Wooky môžete čítať pohodlne kdekoľvek chcete.
Stačí si čítačku stiahnuť do svojho zariadenia zadarmo a prihlásíte sa do nej. Tým si ju zaregistrujete a môžete začať čítať knihy, ktoré ste si na {domain} – webovom alebo mobilnom obchode stiahli do svojej knižnice. Do knižnice jedným kliknutím umiestnite knihy, ktoré sú zadarmo, ktoré si chcete vyskúšať alebo ktoré si chcete kúpiť. Každý zaregistrovaný užívateľ môže mať k svojej registrácii 6 čítačiek. Svoju zakúpenú e-knihu si teda môžete prečítať až na šiestich zariadeniach  (počítačoch, telefónoch alebo tabletoch).
 

Aké možnosti má Wooky čítačka?

 • máte možnosť meniť veľkosť písma
 • využiť záložky, automatické scrollovanie, jednoduchú navigáciu v obsahu
 • možnosť meniť farbu písma a farbu pozadia – napr. čierne písmo na bielom podklade, biele písmo na čiernom podklade
 • máte možnosť vyhľadávania e-knihe
 • s Wooky môžete čítať aj e-knihy, ktoré nie su kúpené v našom e-shope. Podmienkou je, aby boli vo formáte epub a boli k dispozícii vo vnútornej pamäti prístroja alebo na pamäťovej karte
 

Ako si môžete stiahnuť Wooky?

Čítačku Wooky si môžete stiahnuť z našej stránky {domain} alebo tam, kde si obvykle sťahujete aplikácie pre vaše zariadenie – App Store pre iPhone, Google market, Samsung Apps, Windows Marketplace a podobne. V sekcii Stiahni si Wooky zistíte, kde konkrétne nájdete aplikáciu pre váš telefón, počítač alebo tablet.
Po nainštalovaní si aplikáciu zaregistrujte a to s použitím rovnakého mena a hesla ako pri nákupe na {domain}.  Týmto prepojíte čítačku so svojim účtom.
V časti Knižnica nájdete knihy, ktoré ste si na {domain} zakúpili alebo ukážky, ktoré chcete vyskúšať. Vyberte a stiahnite si knihy, ktoré chcete vo svojom zariadení čítať.
Sťahované knihy sa vám objavia v časti Čítam. Stačí jeden klik a môžete začať priamo čítať.
 

Čo je moja knižnica?

Moja online knižnica je miesto, kde máte neustály prehľad o e-knihách, ktoré ste si kúpili.
Prístup k mojej online knižnici máte aj cez svoju čítačku Wooky. Prostredníctvom Knižnice vo Wooky si vyberáte e-knihy, ktoré chcete do čítačky stiahnuť a čítať.
 

Ako jednoducho pridať do Wooky knihu?

Ste zaregistrovaný na {domain} a zakúpili ste si e-knihu/e-časopis? Máte stiahnutú a nainštalovanú čítačku Wooky? Zakúpenú e-knihu/e-časopis nájdete v sekcii Knižnica vo vašej čítačke. Kliknutím na vybranú e-knihu/e-časopis dôjde k stiahnutiu do telefónu, tabletu, čítačky alebo počítača a vy môžete začať čítať.

Kde nájdem stiahnuté e-knihy

- vaše e-knihy sa vám objavia vo Vašej Wooky čítačke v časti Čítam

Kde nájdem stiahnuté e-časopisy

- e-časopisy nie sú delené na knižnicu a časť, v ktorej sa nachádzajú stiahnuté epublikácie ako je to pri e-knihách. Sekcia e-časopisov poskytuje stiahnutie ale aj čítanie etitulov na jednom mieste.
 

Čo je to elektronická kniha?

Elektronická kniha je kniha v elektronickom formáte.
Nejde o klasickú tlačenú knihu, ale o knihu, ktorá sa nachádza v elektronickej podobe, ktorú možno čítať v počítači, v telefóne, MDA, PDA, tabletoch, v iPade, v čítačkách Kindle.
 

Chcete zaregistrovať ďalšiu čítačku a obdržali ste informáciu, že máte zaregistrovaný maximálny počet zariadení?

Každý zaregistrovaný užívateľ môže mať k svojej registrácii 6 čítačiek. Pokiaľ by ste chceli zaregistrovať siedmu, bohužiaľ vám to nebude umožnené. Pre zaregistrovanie ďalšej čítačky si musíte odregistrovať niektorú staršiu. Navštívte {domain}, položku Nastavenia. V časti Wooky nájdete zoznam vašich zaregistrovaných zariadení. Vyberte si zariadenie, ktoré už nechcete používať a zmažte ho. Po jeho zmazaní si môžete zaregistrovať Wooky na vašom novom zariadení. Pokiaľ máte prepojených viac účtov do jednej čítačky (http://supercitacka.wooky.sk/), registrované zariadenia sa spočítavajú.
 

 

Máte problém s Wooky čítačkou?

Ste zaregistrovaný a aj napriek tomu vám nejde zaregistrovať Wooky čítačku?
Overte si či ste pripojený k internetu, či nemáte zaregistrovaný maximálny počet zariadení a či zadávate správny región, obchod, meno a heslo. Ak váš problém pretrváva, pošlite nám e-mail s popisom vášho problému. Nezabudnite do e-mailu napísať informáciu, pre ktorý účet chcete čítačku registrovať.
Naša e-mailová adresa je {infoEmail}
Vždy uvádzajte vaše prihlasovacie meno alebo email, s ktorý ste registrovaný. Pri konverzácii so supportom, prosím udržujte históriu predchádzajúcej komunikácie.


 

Ako nahrať vlastné e-knihy a dokumenty do Wooky?

Do Wooky si môžete nahrať vlastné e-knihy ale aj vlastné dokumenty vo formátoch epub, doc, rtf, txt a html. Navštívte {domain}, položku Nastavenia. V časti Ďalšie možnosti nájdete možnosť nahrať vlastný dokument. Tu si určíte emailové adresy, z ktorých bude možné posielať dokumenty do vašej e-knižnice. Z povolenej emailovej adresy pošlete email na adresu pre nahratie dokumentu. Váš email pre nahratie dokumentov vám pridelí wooky, skladá sa z vášho užívateľského mena a unikátneho kódu. O pár minút bude dokument k dispozícii vo vašej e-knižnici a Wooky čítačkách na stiahnutie.

 

Sú naše e-knihy vhodné pre všetky typy čítačiek?

Wooky čítačku je potrebné stiahnúť z oficiálnych marketov (pre Android Google Play a Samsung Apps, pre iOS Apple Store, pre Windows phone Windows Marketplace). V súčasnej dobe je možné čítať väčšinu e-kníh poslať na čítačku Kindle. Na ostatných značkách einkových čítačiek momentálne nie je možné čítať naše e-knihy.
 

Je možné poslať všetky e-knihy do čítačiek Kindle?

Väčšinu e-kníh je možné priamo poslať do čítačky Kindle. Pre zasielanie e-kníh na Kindle musíte mať Wooky účet prepojený s účtom na kindle.amazon.com. Ako účty prepojiť nájdete vo svojom účte v sekcii Nastavenie - Pripoj si svoj Kindle. E-knihy dostupné pre Kindle sú označené popisom "e-knihu je možné zaslať do čítačky Kindle".
Po zakúpení si e-knihu priamo z Knižnice pošlete na svoj Kindle cez "Ďalšie možnosti" pri konkrétnej e-knihe.

 

Je možné poslať všetky e-knihy do čítačiek PocketBook?

Väčšinu našich e-kníh je možne poslať priamo do čítačiek PocketBook. Aby ste mohli poslať zakúpenú e-knihu do čítačky PocketBook, musíte vlastniť model čítačky, ktorý podporuje službu Send-To-PocketBook. Sú to tieto modely:  Ultra 650, Aqua, Touch Lux 2, Touch Lux 623 (software verzia 4.4), Basic Touch, Basic 2, Mini s WiFi (software verzia 4.4) a InkPad. Zároveň musíte mať prístup k bezdrôtovej sieti WiFi a mať aktivovanú službu Send-To-PocketBook. 

Následne je nutné službu Send-To-PocketBook prepojiť so svojím účtom v obchode. Pomocník, ako tieto účty prepojiť, nájdete vo svojom účte v sekcii Nastavenia. E-knihy, ktoré je možne poslať do čítačky PocketBook, sú na e-shope pri konkrétnej obálke označené popisom "
možné zaslať do čítačky:" a ikonkou "PocketBook". E-knihy, ktoré tento popis pri obálke nemajú bohužiaľ nie je možne poslať do čítačky PocketBook.

 

Po zakúpení e-knihy prejdite do sekcie Knižnica, kde pri e-knihe kliknite na tlačidlo Poslať do

 

Máte návrh na vylepšenie Wooky?

Napíšte nám e-mail na adresu: {infoEmail}
 

Čo potrebujete na čítanie elektronických kníh?

Vďaka našej softwarovej aplikácii Wooky si na čítanie elektronických kníh nemusíte kupovať žiadne špeciálne zariadenie.
Čítačku Wooky si môžete stiahnuť zadarmo.
S Wooky môžete čítať pohodlne kdekoľvek a kedykoľvek, je dostupná pre niekoľko typov zariadení:
 • PC aj notebook - každý počítač s Windows XP, Vista, Win7, Win8
 • Android telefóny
 • Android tablety
 • Windows Mobile
 • iPhone 3G / 3GS / 4, iPad, iPod Touch
 

Aké sú výhody elektronickej knihy?

 • usporíte miesto a vaša taška bude ľahšia
 • cenovo výhodnejšie oproti tlačeným knihám
 • kúpite ich rýchlo, ľahko a kedykoľvek – aj o polnoci cez internet
 • elektronická kniha sa nedá vypredať
 • vzhľadom na malú dátovú veľkosť je ich možné umiestniť na rôzne druhy médií
 • môžete fulltextovo vyhľadávať, vytvárať záložky, jednoducho sa v texte orientovať
 

Ako je to s cenou elektronických kníh?

Elektronická knihy vám šetria nielen čas ale aj peniaze. Už nebudete musieť íst do kníhkupectva alebo platiť poštovné.
Na našich stránkach vám ponúkame elektronické knihy lacnejšie až o 30 - 50% ako štandardné papierové knihy.
 

Reklamácia a odstúpenie od zmluvy

Odstúpiť od kúpnej zmluvy je podľa Občianskeho zákonníka možné do 14 dní od zakúpenia e-knihy alebo e-časopisu. A to v prípade, že e-kniha (e-časopis / audiokniha) nebola skonzumovaná, e-kniha (e-časopis / audiokniha) nebola stiahnutá do čítačky a nebola otvorená.

 

Ako nakúpiť?

Vyberiete si na našej stránke e-knihu alebo e-časopis, o ktorý máte záujem.
Tiul môžete zaplatiť dvomi kliknutiami priamo z detailu. Pre dokončenie nákupu musíte byť prihlásený (pokiaľ nemáte ešte registráciu, musíte sa zaregistrovať).
Priebeh vašej platby si skontrolujete v časti Platby. Po zaplatení bude e-kniha alebo e-časopis dostupný v časti Moja knižnica.
 

Ako môžem zaplatiť knihu?

 • platbou cez platobnú kartu
 • platbou cez online bankový prevod
 • prevodom z účtu
 • kreditom z Wooky peňaženky
 

Je registrácia zdarma?

Registrácia aj stiahnutie čítačky Wooky je zdarma. Platíte len za e-knihy a e-časopisy, ktoré sa rozhodnete kúpiť. Cena je konečná a nie je navýšená o žiadne ďalšie skryté poplatky. Na e-shope {domain} nájdete aj e-knihy zdarma, tiez aj ukážky ku každej e-knihe alebo e-časopisu.

 

Čo je Online bankový prevod?

Jedná sa o rýchly, pohodlný a veľmi obľúbený bankový platobný nástroj. V prípade realizovania nákupu cez nákupný košík, výberom možnosti "online bankový prevod" a výberom svojej banky, bude zákazník presmerovaný na internetové bankovníctvo svojej banky. Tu nájde pred vyplnený platobný príkaz. Príkaz stačí bežným spôsobom autorizovať a transakcia je tak ihneď realizovaná. Zákazník sa tak pohybuje v prostredí svojho internetového bankovníctva, ktoré dobre pozná a úhrada je bezpečná a dôveryhodná. Zaplatiť pomocou Online bankového prevodu je možné v týchto bankách: Poštová banka, Sberbank, UniCredit bank, Slovenská sporiteľňa, ČSOB, Tatrabanka, OTP banka, VÚB banka.
 

Je možné platiť kreditnými kartami?

Áno, v našom obchode môžete platiť kreditnými kartami, a to nielen slovenských a českých bánk. Akceptujeme platbu kartami Visa, Visa Electron, Mastercard a Maestro. Kartou môžete zaplatiť za e-knihy alebo e-časopisy, ktoré ste si pridali do košíka.
 

Možem knihu zaplatiť dobierkou alebo prevodom?

Kedže sa jedná o elektronické knihy a riadime sa heslom „knihy sú prístupné užívateľovi okamžite“, nie je možné za e-knihy platiť dobierkou.
 

Predplatné e-časopisov

Ak máte záujem o pravidelné odoberanie e-časopisu, chcete sa vyhnúť rovnakým úkonom pri ich kupovaní a zároveň aj ušetriť, máte možnosť predplatiť si  váš obľúbený e-časopis.

Periodicita je uvedená v detaile každého časopisu. Môže ísť napríklad o ročné predplatné ako aj o predplatné na konkrétny počet vydaní e-časopisu.

V detaile konkrétneho e-časopisu zvoľte možnosť  „pridať do košíka“ a zaplatíte ho kreditnou kartou alebo prevodom na účet.

Po zaplatení predplatného Vám do čítačky pribudne nové číslo Vášho e-časopisu hneď ako bude dostupné v predajni na našom internetovom obchode {domain}.

 

Čo je Wooky peňaženka?

Wooky peňaženka je Vaša odmena. Za nákup akejkoľvek papierovej knihy z našej ponuky Vám vrátime 20 % z nákupu vo forme bonusových kreditov. Tieto bonusové kredity zbierate vo Wooky peňaženke. Pri budúcom nákupe elektronických kníh sa Vám nazbierané bonusové kredity automaticky odrátajú z ceny nákupu. Za každý 1 bonusový kredit nakúpite až o 1 euro lacnejšie!

Aktivovať si ju môžete hneď pri registrácii alebo neskôr v Nastaveniach/Môj účet/ Wooky peňaženka.

 

Darovanie e-kníh

Chcete niekoho potešiť a prekvapiť ho e-knihou alebo e-časopisom?

Stačí ak si po prihlásení zvolíte e-knihu, e-časopis alebo dokonca predplatné e-časopisu a vyberiete možnosť darovať.

Vyplňte potrebné údaje ako sú :

·         meno osoby, ktorej chcete poslať darček

·         email, na ktorý bude zaslaný darčekový poukaz

·         osobný odkaz (nie je povinný)

·         kedy odoslať (načasovanie odoslania darčeka)

·         vzhľad darčekového poukazu

·         citát (nie je povinný)

 

Po vyplnení všetkých údajov vyberiete opäť možnosť darovať v spodnej časti obrazovky.

Po zaplatení, bude titul doručený na Vami uvedenú emailovú adresu.

 

Dostali ste darčekový poukaz a neviete ako si ho prevziať?

Prihláste sa s Vašimi prihlasovacími údajmi na internetovom obchode {domain}.
Prejdite na svoj darčekový poukaz, ktorý ste obdržali na svoj email.
Kliknite na možnosť „prijať darček “ a následne sa na vašom účte zobrazí titul, ktorý ste dostali ako daček.

 

Potvrďte prijatie darčeku pre jeho zaradenie do vašej knižnice.

 Pozn: pod darčekovým poukazom je url linka, vďaka ktorej v prípade nesprávneho zobrazenia poukazu dokážete tak isto prijať darček

 

Zľavový kód

Zľavový kód vložte po prihlásení sa do svojho účtu do záložky „uplatniť kód/ poukaz“. Po odoslaní kódu sa vám otvorí ponuka titulov, v ktorých môžete vyhľadávať podľa názvu alebo autora (vyhľadávacie okno uprostred stránky s názvom vyhľadávanie titulov v akcii). Vybranú e-knihu pridáte do košíka kliknutím na tlačidlo „+“ vedľa obálky. V nákupe pokračujete ďalším vyhľadávaním, opäť uprostred stránky (nie v hlavnom vyhľadávacom okne v hornej časti stránky). 
Keď budete chcieť objednávku ukončiť, prejdete do košíka, vyberiete si platobnú metódu a objednávku ukončíte.
POZOR! Zľavy nemožno kombinovať, ani sčítavať. Preto nákup cez zľavový kupón nemožno zaplatiť Wooky kreditmi.

 

Ako si prepojiť viaceré účty z obchodov Wooky?

Už nemusíte mať niekoľko aplikácií, aby ste sa dostali k vašim e-knihám zo všetkých vašich online knižníc. Superčítačka je možnosť na platforme Wooky. Vďaka superčítačke si teraz môžete prepojiť svoje užívateľské účty. Všetky svoje e-knihy budete mať v jednej čítačke bez ohľadu na to, v ktorom obchode na Wooky platforme ste si ju kúpili.

Vaše účty si môžete spojiť tu: http://supercitacka.wooky.sk

 

Čo je DRM ( digital rights management)?

Každá e-kniha je chránená autorskými právami. Tie patria jej autorovi, vydavateľovi, ilustrátorovi a ďalším. DRM slúži na ochranu ich autorských práv - cieľom takejto ochrany je predovšetkým zaistiť používanie obsahu v súlade s autorskými právami. DRM zamedzuje kopírovaniu, tlači, úprave e-knihy, ako aj konvertovaniu na iný formát.
E-knihy sú prostredníctvom DRM ochrany chránené proti nelegálnemu šíreniu.
 

Kedy používame DRM ochranu?

Pri tituloch, kde o to vydavatelia požiadajú, musíme zabezpečiť elektronické knihy proti nelegálnemu kopírovaniu. Hlavným dôvodom je chrániť autorov, proti nelegálnemu šíreniu ich diel.