CZ SK
 
 
 

Všetky

 
 

Nemčina pre opatrovateľky

Lucie Meisnerová / Hemisféry
Interpret: Mgr. Ľubica Tvarožková
Jazyk: slovenský
Dĺžka: 60 min
Veľkosť: 140 MB
cena 8,00 €
 
 
 
Pridať medzi obľúbené
 

Viac o e-knihe

Stiahnite si CD nemčina pre opatrovateľky s tipmi ako zvládnuť opatrovanie nemecky hovoriacich seniorov s úsmevom.  Nahrávky s prekladom vás naučia zábavnou formou aj ako večných začiatočníkov. Komunikácii so seniormi je venovaná zvýšená pozornosť. Text pripravila psychologička doc. PhDr. Eva Poliaková, ktorá má veľké skúsenosti v tejto oblasti. Na záver si vypočujte relaxačné nahrávky, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa po náročnej práci.

Takmer tri štvrtiny opatrovateliek seniorov v Rakúsku má denný príjem v intervale 45 až 65 euro, približne 630 až 910 euro za dva týždne. Podľa Výskumu Opatrovateľky2011 vo všeobecnosti viac zarábajú ženy s lepšou znalosťou nemčiny a opatrovateľky, ktoré vykonávajú aj ošetrovanie pacientky či pacienta. Stiahnite si nahrávku v mp3 formáte s nemeckými vetami s prekladom pre komunikáciu opatrovateľky s klientom. 

Realita súčasnosti prináša okrem iného dve veci: zlú situáciu na trhu práce a otvorené hranice Európskej únie zároveň. Druhé menované dáva tisícom Slovákov možnosť riešiť svoju finančnú situáciu odchodom za prácou do zahraničia. A aj to skutočne robia. Bez ohľadu na vek a dokonca aj so slabou či minimálnou znalosťou jazyka a reálií tej ktorej krajiny. Fenoménom posledných rokov je práca slovenských opatrovateliek v nemecky hovoriacich krajinách. Kľúčom k úspechu je okrem neuveriteľnej trpezlivosti, fyzickej i psychickej odolnosti aj znalosť nemeckého jazyka. Publikácia Nemčina pre opatrovateľky ponúka inovatívnu, rýchlu a efektívnu formu na zvládnutie fráz nevyhnutných pri kontaktne s klientom, respektíve pacientom počas bežného dňa. Nevyhýba sa ani citlivým a kontroverznejším situáciám, ktoré však opatrovateľky často musia denne zvládať. Pridanou hodnotou v porovnaní s inými publikáciami sú cenné rady a odpovede na otázky, ktoré pri nástupe do práce v cudzom prostredí riešia všetci, no možno nemajú odvahu sa opýtať. Napríklad to, čo si do práce obliecť, ako zvládnuť pracovný pohovor či ako nadviazať prvú konverzáciu s klientom. Odborné postrehy, odporúčania a rady týkajúce sa starostlivosti o klientov v slovenčine sú ideálne „prepletené“ s nemeckými frázami na danú tému. Vzhľadom na formu a obsah je Nemčina pre opatrovateľky ideálnym pomocníkom pre všetky začínajúce, ale aj skúsenejšie opatrovateľky v Rakúsku, Nemecku či Švajčiarsku.

Ing. František Kvarda, editor sekcie Moja kariéra, Hospodárske noviny

 
 
 

Názory a hodnotenia čitateľov

  • K tejto audioknihe zatiaľ nie sú žiadne komentáre. Zhodnoťte ju ako prvý.

Váš názor na túto audioknihu


avatar